Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Історія закладу

Дата: 16 жовтня 2022 о 19:44

Перша початкова школа в селі Заболоття заснована в 1939 році, в маленькій, звичайній, сільській хаті. Її називали Ляпина школа. В цю школу ходили 19 дітей різного віку, які бажали вчитися. Свідки тих днів живуть ще й зараз.

Цю школу діти не закінчили, тому що почалась війна. Під час війни діти не вчилися, бо не було кому навчати. Лише в 1949 році навчання в цій школі відновилося, коли приїхали вчителі Сіпко Марія Василівна та Ковтун Ганна Федорівна.

Пізніше навчання дітей продовжувалось в новішій хаті Маринича Михайла Олексійовича.

В 1967 році приїхав новий вчитель – фронтовик з однією рукою Шаповаленко Григорій Данилович, якій навчав дітей у хаті Кравченя Міни Яковича.

Це була людина з бойовим запалом. Він і розпочав будівництво справжньої школи, яка була закінчена в 1970 році. В початковій школі навчались до 1999 року. За цей час свої вміння і знання віддало багато вчителів. Серед них і Марчук-Макаровець Олена Кіндратівна, яка була завідуючою, а водначас і вчителем в класі – комплекті до виходу на пенсію.

Олена Кіндратівна – ветеран праці, відмінник народної освіти, нагороджена багатьма грамотами відділу освіти.

За час існування в Заболотській початковій школі працювали Жежук Дарія Матвіївна, Баланович Ліза Василівна, Юрковець Катерина Адамівна, Хваль Любов Михайлівна, Денищиць Марія Миколаївна, Кушнір Юлія Михайлівна, Маринич Любов Михайлівна, Кузьмич Валентина Миколаївна.

Ці люди творили історію, сіяли розумне, мудре, вічне, просто навчали, виховувати дітей.

Першовересневий, дощовий день 1999 року. Негода, неприємний вітер. Біля школи багато народу, представники районної влади. І в усіх святково піднесений настрій, особливо в дітей і батьків.

До цього часу і в дощ, і в сніг, по шосейній дорозі малюки 5 класу ходили пішки в Березівську середню школу, щоб продовжувати навчання.

А віднині своя 9-річна школа, перший директор якої Хомич Ольга Василівна. Діти мають змогу залишатися в теплій затишній школі І-ІІ ступенів.

Від того знаменного памятного дня минуло багато років. Ніби і небагато часу, але за цей час відбулося багато змін.

Діти, які прийшли 1999 році у 1 клас, вже закінчили 11 класів і навчання у Вищих навчальних закладах.

Починаючи з 2006 року і по 2016 рік директором школи була Маринич Юлія Михайлівна, з 2016 року по 2019 рік Кравченя Любов Михайлівна .

У 2017 році відбулася зміна перейменування Заболотської ЗОШ І-ІІ ступенів на Заболотський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" та було внесено відповідні зміни до статуту.

Нині навчається 121 учень та 10 дітей п'ятирічного віку з короткотривалим денним перебуванням.

2019 році директором Заболотського НВК за підсумками конкурсу стає Маринич Валентина Василівна.

В 2021 році відбувається чергова зміна назви навчального закладу. Заболотський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад" перейменовано на Заболотська гімназія.

По закінченню контракту Валентини Василівни на посаді директора гімназії, 11 грудня 2021 року директором Заболотської гімназії, згідно результатів конкурсу, призначено Маринич Марію Миколаївну, яка перебуває на даній посаді і по теперішній час.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.